EnflasyonTümkiadCanlı YayınOnikişubatMuhammet EliaçıkDulkadiroğluTivi46Halkın Kanalı
DOLAR
18,6384
EURO
19,4736
ALTIN
1.066,49
BIST
5.080,95

TÜRKİYE VE YURTDIŞINA ŞİFA GÖNDERİYOR…

TÜRKİYE VE YURTDIŞINA ŞİFA GÖNDERİYOR…
ae7085f1-3251-4141-848a-cfe2f056bfbf.jpg
06.12.2021 16:54
A+
A-

Kahramanmaraş’ta, başta urmu dutu olmak üzere tamamen organik bitkisel ürünler satan Urmu dutcu Halil, yaz kış demeden Türkiye ve Yurtdışının dört biryanına şifa kaynağı ürünler satıyor.

Türkiye’de belirli bölgelerde yetişen urmu dut, barındırdığı antioksidan özelliği, çeşitli vitamin ve minarelerle ağız ve dil yaralarına da iyi gelmesinden dolayı yok satıyor.

Önce kırmızı, sonra siyah renge bürünen urmu dut, sıkılarak kazanlarda kaynatıldıktan sonra güneşte bekletilerek pekmez haline geliyor. Şifa deposu olarak bilinen urmu dutu Kahramanmaraşlı Neşnat ailesinin geçim kaynağı oldu.

Kendi bahçelerinde yetiştirdikleri dutlardan, reçel, pekmez, ekşi, konsantre gibi ürünler elde eden Halil İbrahim Neşnat, mesken edindiği Pırnabaşı bölgesinde ürünlerini satıyor. 7/24 Pınarbaşın da hizmet verdiği belirten Halil İbrahim Neşnat; Urmu dutuyla ilgili pekmez, konsantre, reçel, ekşisi ve özü gibi tamamen organik satıyoruz. Kovid nedeniyle urmu dutu şekersiz pekmezi ve kozalak özüne rağbet var. Kozalak özü öksürükleri temizliyor. Bu öz tıbben de kanıtlanmış akciğer ve karaciğeri temizliyor. Bunlar ilaç değil, destekleyici bitkisel ürünler.

Urmu dutu ağız yaralarına çok iyi geliyor. Kan yapma özelliği var. Karaciğeri güçlendiriyor, vücuttaki iltihaplanmalara çok iyi geliyor. Pınarbaşın da 7/24 hizmet veriyorum. İnsanlar bana sosyal medya hesaplarından urmu dutcu halil yazarak ulaşabilirler. Ayrıca 0530 119 9946 ‘nolu telefondan arayıp hem sipariş verebilirler, hem de ürünlerle ilgili bilgi alabilirler. Kargo ile 81 il ve yurtdışına sipariş gönderebiliyoruz.” Diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.