EnflasyonTümkiadCanlı YayınOnikişubatMuhammet EliaçıkDulkadiroğluTivi46Halkın Kanalı
DOLAR
18,6408
EURO
19,6351
ALTIN
1.075,92
BIST
5.005,30

Sigorta Şirketlerini Dolandıran Çeteye Operasyon Yapıldı

Sigorta Şirketlerini Dolandıran Çeteye Operasyon Yapıldı
ae7085f1-3251-4141-848a-cfe2f056bfbf.jpg
15.11.2022 11:45
A+
A-

Maddi hasarlı trafik kazalarına karışan araçların değer kaybını fazla göstererek sigorta şirketlerini dolandıran çeteye operasyon yapıldı!

Adana’da sigorta eksperleri ile birlikte hareket edip, maddi hasarlı trafik kazalarına karışan araçların değer kaybını fazla göstererek sigorta şirketlerini dolandıran 11 kişiye yönelik operasyon düzenlendi. Şafak vakti yapılan operasyonla çok sayıda kişi gözaltına alındı.

ŞAFAK OPERASYONU!

Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesiyle, Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, sigorta şirketleri dolandırılan 11 kişiye yönelik operasyon düzenledi. Şafak vakti gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Yürütülen operasyonda yakalanan şüphelilerin, sigorta eksperleri ile birlikte hareket ederek hafif maddi hasarlı trafik kazalarına karışan araçların maddi değer kaybını yüksek gösterdikleri; bilerek kaza yaptırdıkları ve kaza süsü vererek kaza raporu düzenleyip sigorta şirketlerini dolandırdıkları tespit edildi.

DOLANDIRICILIKLA HAKSIZ KAZANÇ

Maddi anlamda sıkışık olan kişileri, bir iş yerinde çalışmadan sigortalı gösteren şüphelilerin; bu yöntem ile sigortalı görülen kişilere bankalar aracılığıyla kredi çektirip, çekilen miktar oranında komisyon aldıkları ede edilen gelir ile yüzde 15-20 arasında faize para verdikleri öğrenildi. Şebekenin, Sağlık Bakanlığı veya farklı devlet kurumları bünyesinde memur statüsünde işe aldıracağı yönünde vaatte bulunarak 5 kişiyi dolandırıp haksız kazanç elde ettiği de tespit edildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.