EnflasyonTümkiadCanlı YayınOnikişubatMuhammet EliaçıkDulkadiroğluGenç Cübbe Platformu
DOLAR
16,3193
EURO
17,4272
ALTIN
973,54
BIST
2.395,63

RUMELİSİAD’dan Ankara çıkarması

RUMELİSİAD’dan Ankara çıkarması
09.03.2022 13:29
A+
A-

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile Ankara’da bir dizi temaslarda bulunan Bursa RUMELİSİAD Kadın Komitesi, Anıtkabir ziyaretinin ardından TBMM’de Bursa CHP ve Bursa AK Parti milletvekillerini ziyaret etti. Bursa RUMELİSİAD Kadın Komitesi’nin son durağı ise İYİ Parti Genel Merkezi oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bursa’da yaşayan herkese en derin saygı ve selamlarımı iletmek isterim” ifadesini kullandı.RUMELİSİAD'dan Ankara çıkarması (ÖZEL HABER)

GÜLİN ÖZDEMİR / BURSADA BUGÜN

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlar’daki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren Rumelili Yönetici İşadamları ve Sanayiciler Derneği (RUMELİSİAD) Kadın Komitesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Ankara temasları kapsamında ilk olarak Anıtkabir’e giderek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret eden RUMELİSİAD Kadın Komitesi, daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Bursa CHP ve Bursa AK Parti milletvekillerini ziyaret etti.  

Gerçekleştirilen ziyarette açıklamalarda bulunan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, “Sadece 1 gün değil 365 gün kadının yaşamın bir parçası olduğunu bilmeliyiz. Kadın şiddet, kadına özgürlük meselesi, kadının ekonomik bağımsızlık meselesi bir rejim meselesidir, kültür ve birikim meselesidir. Dilerim ki hep birlikte kadının özgürce yaşadığı, en az erkekler kadar toplumda hür bağımsız olduğu günleri hep birlikte inşa ederiz” dedi. CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın ise kadınların her zaman şiddet gördüğünü ve bu noktada kadınlara verilen hakların en az Avrupa düzeyinde olması gerektiğini ifade etti. 

CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, “8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyorum. Başkan Zarif Alp’ın böyle bir kurumda görev yapması RUMELİSİAD için büyük bir artı. Bu anlamda kendilerini kutluyorum. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır derler, sizlerin arkasında güçlü bir kadın ordusu var” ifadesini kullandı.

CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, “Rumeli kadını çalışkandır. Bu anlamda sizler güzel örneksiniz. Kadın özgürlüğünün ve gelecekteki hayatın olumlu geçmesinin onun kendi ayakları üzerinde durabilmesine bağlıyorum. Bir çocuğu geliştiren annedir. Ne kadar çocuğa destek verilirse bizler için büyük gelişim olacak ve Türkiye’nin gelişimine yön verecektir. Eğitimi doğru sağlarsak her şey daha güzel olacak. Ziyaretlerinizden dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Toplumsal cinsiyet eşitliğini hayata geçirelim. Kadınlar bugün hala haklarından yoksunlar. Hala ikinci sınıf görünüyorlar. Sadece kadın oldukları için eğitim hayatında uzaklaştırılıyorlar. Cinayetlere kurban gidiyorlar. Bütün adımlar doğru atılsa dahi toplumsal eşitliğin sağlanabilmesi için 200 yıl daha gerekiyor. Biz de bu süreyi kısaltalım istiyoruz. En azından bizden sonraki nesiller bu durumları yaşamasınlar. Sonraki nesillere güzel dünya bırakmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

RUMELİSİAD Kadın Komitesi Bursa CHP milletvekilleri ziyaretinin ardından Bursa AK Parti milletvekillerini ziyaret etti. 

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, “Gazi annelerimiz başta olmak üzere bütün kadınlarımızın kadınlar gününü bende kutluyorum. Sadece bugün değil her gün kadın değerlidir. Bizler siyaseti, buradaki varlığımızı Bursa’yı anlamlandırmak adına çalışıyoruz. Bursa çok farklı bir şehir. Bursa Türkiye için Balkanlar, Kafkaslar ve Anadolu’nun bütün şehirlerinden gelip buluştuğu ve bir kardeşlik hikâyesinin yazıldığı bütün dünyaya örneklik teşkil eden birlik ve beraberlik şehri. Enerjisi yüksek olan bir şehir. Bu anlamlı günde ziyaretinizden dolayı teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu.

AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, “Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Rumelili kadınlar, Bursalı kadınlar, Türkiye’nin kadınları umarım daha da güçlenip hak ettikleri yerlerde olacaklar” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, “Üstlendiğimiz vazifenin sorumluluğunun büyük olduğunu anlıyoruz. Güncel meselelere takılıp kalıyoruz. Burada gereksiz gündemlerle de uğraşıyoruz. Yurt dışına çıktığımızda balkon coğrafyasında bizden beklentilerinin çok daha büyük olduğunu anlıyoruz. RUMELİSİAD önemli bir misyonu yerine getiriyor. Bursa’da bir marka oldu. Türkiye’de de marka olma yolunda ilerliyor” diye konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, “Başta şehitlerimizin anneleri ve eşleri olmak üzere dünyanın her yerinde omuzlarında geleceği taşıyan, emek, fedakarlık ve sonsuz bir sabırla medeniyetin kurucu unsuru olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en samimi dileklerimle kutluyorum. RUMELİSİAD’a  ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç ve AK Bursa Parti Milletvekili Müfit Aydın, RUMELİSİAD Kadın Komitesini Meclis’te ağırlamaktan gurur duyduklarını söyleyerek herkesin kadınlar günün kutladığını ifade ettiler.

RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zarif Alp, “RUMELİSİAD’ın 2 önemli prensibi var. Bir tanesi dürüstlük, diğeri çalışkanlık. Bu ikisini yan yana koyduğumuzda ve hedefiniz de varsa o hedefe ulaşmamak mümkün değil. Özelikle hedeflere koşarken yanınızdaki insanlar sizin arkanızdan geliyorsa ve destek görüyorsanız şehir için, ülke için, insanlık adına büyük başarıları da beraberinde getiriyor. RUMELİSİAD olarak 2006dan bugüne kadar çok güzel işlere imza attık. Güzel işler yapmaya gücümüz var. Güzel bir takımız. Hedeflerimizi öncelik sıralamasına koyup o hedefi yakalamaya çalışıyoruz. Bugüne kadar başaramadığımız bir hedefimiz olmadı. Kadın komisyonumuz en iyi çalışan komisyonlarımızdan bir tanesi. Çok güzel çalışmalar gerçekleştirdiler” şeklinde konuştu.

RUMELİSİAD Kadın Komitesi’nin son durağı ise İYİ Parti Genel Merkezi oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendilerini makamında ziyaret eden RUMELİSİAD Kadın Komitesi’ne teşekkür ederek, 8 Mart Kadınlar Gününü kutladı. 

Samimi bir ortam içerisinde geçen sohbette Başkan Akşener, “Balkan kadınlarının tümüne fazlasıyla güvenirim. Ablamdan, kendimden biliyorum. Büyüklerimize layık olmamız lazım. Onları sık sık hatırlamamız, hatırlatmamız lazım. Bu ülkenin kurucusunu, Atatürk’ü sevdirmemiz biz kadınlara düşüyor. STK’lar bu anlamda çok önemli. Sizin oylarınız çok önemli. Hepinizin kadınlar gününü kutluyorum” şeklinde konuştu. 

Başkan Akşener’in ayrıca Bursada Bugüne yaptığı açıklama ise şu şekilde; 

“Öncelikle ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde beraber olmak, Rumeli kadınlarla biralarda olmak ve sizinle Bursa’ya bir mesaj iletiyor olmak çok güzel bir şey. Buna vesile olduğunuz için ayrıca teşekkür ederim. Bursa’da yaşayan herkese en derin saygı ve selamlarımı iletmek isterim.”

RUMELİSİAD Başkanı Zarif AlpİYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu ile de telefondan görüşme sağladı. Tatlıoğlu, RUMELİSİAD Kadın Komitesi’nin ziyaretlerinden memnun kaldığını ifade ederek bu anlamda Başkan Alp’e teşekkür ederek bütün kadınların kadınlar gününü kutladığını söyledi.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.