tivi46

HABER

METEOROLOJİ’DEN KAHRAMANMARAŞ İÇİN CİDDİ UYARI!

2 min read

Kahramanmaraş genelinde sıcak hava etkisini gösterirken Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü’nden çok önemli bir uyarı geldi. Haftanın üçüncü iş gününde yani (Çarşamba) termometreler öğle saatlerinde 35 dereceye kadar tırmandı. Gün içerisinde 25 ila 35 derece arasında değişen bir hava sıcaklığı Kahramanmaraşlıları beklerken, akşam saatlerinde soğuk hava etkili oluyor.

RÜZGAR VE SAĞANAK UYARISI

Meteoroloji’nin 5 günlük hava tahmin raporlarından elde edilen bilgilere göre, Kahramanmaraş’ta güneşli gökyüzü 2 gün daha devam ederken, perşembe günü rüzgar; Cuma ve cumartesi günü için ise sağanak yağış tahmini yapılıyor. Yarın için (PERŞEMBE) hava sıcaklığının 35 derece bandında seyredeceğini bildiren meteoroloji, gün içerisinde şehir genelinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzünün hakim olacağını bildirdi. CUMA günü için hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken gün içerisinde şiddetli rüzgarın etkili olacağı tahmin ediliyor CUMARTESİ günü için etkili olan yağışla birlikte termometrelerin 25 derecenin altına gerileyeceğini bildiren meteoroloji yetkilileri, PAZAR günü için ise yağışın şehri terk edip, sıcaklıkların yeniden yükselişe geçerek 29 dereceye kadar ulaşacağını belirtti.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Bölge geneli az bulutlu ve açık geçecek. HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor. RÜZGAR: Akşamları kuzey yönlerden hafif;gündüzleri ise güneybatı ve güney yönlerden orta kuvvette esmesi tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir