EnflasyonTümkiadCanlı YayınOnikişubatMuhammet EliaçıkDulkadiroğluGenç Cübbe Platformu
DOLAR
13,5383
EURO
15,4623
ALTIN
791,82
BIST
2.072,93

Kahramanmaraş’ın Milli Yemeği Olan ”Paçaya” Zam!

Kahramanmaraş’ın Milli Yemeği Olan ”Paçaya” Zam!
16.10.2021 16:48
A+
A-

Kahramanmaraş’ın milli yemeği olan ve Türk Patent Enstitüsünde ‘Maraş Kelle Paça’ olarak tescillenen kelle paça da zam furyasından nasibini aldı.

Dondurma’dan kırmızı bibere, eli böğründe’den cevizli etli içli köfteye, çiğe serilen cips tarhanadan pekmez sucuğuna ve kış aylarının vazgeçilmez lezzeti Kelle Paçanın anavatanı olan Kahramanmaraş’ta paça fiyatıda zam furyasından nasibini aldı. Bazı yerlerde 23 TL Bazı yerlerde 22 TL satılmaya başlandı. Bir yiyenin bir daha vazgeçemediği bir lezzet olan kelle paça, özellikle sabah saatlerinde ve gece geç saatlerde vatandaşlar tarafından tüketiliyor. Özellikle kış günlerinde çokça tüketilen kelle paça çorbasını hergün içen vatandaşlar Kanal Maraş Whatsapp ihbar hattına yazdıkları mesajda ”artık günlük değil, 3 güne bir paça içmek zorunda kalacağız” diyorlar.

ESNAF DERTLİ, MÜŞTERİ ZAMMIN NEDENİNİ SORUYOR!


Artan fiyatlar karşısında müşteriye de cevap vermekte güçlük çeken kelle paça satan esnaflar ”paçanın ham maddesi kelle, kelleye zam üstüne zam geliyor. Korkarız ki bir haftaya kalmaz kelle paça 25 TL yı bulur” diye dert yandılar.

DOLAR ARTINCA MARAŞ PAÇAYA DA ZAM GELDİ!


Dolar kurundaki hızlı artış yaşanmadan önce 20 lira olan Kelle Paça şimdiki güncel fiyatı 22-23 lira olduğu belirtildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.