tivi46

HABER

KAHRAMANMARAŞ VALİSİ COŞKUN, PAZAR YERLERİNİ DENETLEDİ!

2 min read

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin aldığı karar doğrultusunda bugün stant açan Pazar esnafını ziyaret etti.

İçişleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda tam kapanma döneminde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri 10.00­17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazaryerlerinin açık olabilmesine ve vatandaşlarımızın yaş sebze/meyve ve fide ihtiyaçlarını temin amacıyla ikametlerine en yakın pazaryerine gidip gelebilmelerine izin verilmesinin ardından Pazar esnafı bugün tezgah açtı.

Pazar yerlerinin tekrar açılması üzerine Semt Pazarlarına ziyarette bulunan Kahramanmaraş Valisi Coşkun’a İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı Yemliha Özşahan ve Onikişubat Belediyesi Zabıta Müdürü Zeynel Abidin Boz eşlik etti.

Vali Coşkun, ziyaretlerde bulundukları Semt Pazarlarında vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları konusunda hatırlatmalarda bulundu.

Ziyaret esnasında vatandaşlarımız ve esnaflarımızla bir süre hasbihal eden Vali Coşkun, Pandemi sürecini sorunsuz atlatmanın yolunun kurallara sıkı sıkıya uymaktan geçtiğini ifade ederek, esnaf ve vatandaşlarımızla birlikte gayret göstererek bu salgının üstesinden inşallah geleceklerini söyledi.

Esnaflarla ve vatandaşlarla hasbihal eden Vali Coşkun, esnaflara hayırlı ve bereketli kazançlar diledi.

Pazar yerlerine giriş çıkışlar ve yoğunluk sürekli olarak kontrol ediliyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir