tivi46

HABER

İYİ PARTİ ELBİSTAN’DAN ÇOK SERT AÇIKLAMA; 103 MİLYON NEREDE!

2 min read

İYİ Parti Elbistan İl Başkanlığı Elbistan Belediyesinde gerçekleştiği iddia edilen yolsuzluk iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Değerli Elbistanlı hemşehrilerimiz 12 Nisan 2021 tarihinde ulusal basında Elbistan’ımızın adının Belediyedeki yolsuzluk sebebi ile Cumhur İttifakı ortakları arasında çıkan kavga ile anılmasına sebep olan Elbistan Belediye Başkanı ve yönetimini siz değerli kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz !..

Bu kavgaya sebep olan Elbistan Belediyesi Meclis Denetim Komisyonu raporudur. Bu rapora göre AK Partili Elbistan Belediyesi evrakta sahtecilik, açık ihale ve doğrudan teminlerdeki usulsüzlükler ve nereye harcandığı belli olmayan Elbistan halkının tabiri caizse çarçur edilen yaklaşık 103 milyon bütçesinin hesabını verememiştir.

Bu konuda meclis başkanlığının suç duyurusunda bulunması için gerekli çalışmaları yapmalarını bekliyoruz.

Bizler Millet İttifakı Üyeleri ve Meclis Üyeleri olarak gerekli başvuruları yaparak hem halkın nezdinde hem yargı çerçevesinde hesabını soracağımızın bilinmesini isteriz !

Denetim komisyonunda yer alan ve siyasi hesap gütmeden tüm usulsüzlükleri ortaya koyan oy birligi ile rapora döken komisyon üyelerimize ayrıca teşekkür etmeyi de borç biliriz…

Elbistan Belediyesi’nde harcanan yaklaşık 103 milyon harcamanın kimlere hizmet olarak gittiğini merak ediyoruz. Vatandaş sizlerden hizmet beklerken sizlerin bu parayı ranta çevirmeniz görmezden gelebileceğimiz bir konu değildir.

Yerel esnafa destek diye kendi reklamını yapanlar milyonlarca liralık alış verişlerle Diyarbakır, İstanbul, Bingöl, Gaziantep, Kahramanmaraş esnaflarını zengin etmişlerdir !

Elbistan esnafından teklif dahi alma isteği duymayanlar esnafın yanındayız diye podyumlara çıkmasını da pür dikkat izliyoruz !

Elbistan esnafı ile dalga geçen anlayış rant anlayışıdır. Yaklaşık 3 milyon liralık bisiklet yolu boyaları Elbistan’ımıza bir hizmet midir ? İhale ile alınması gereken bu boyalar parçalara bölünerek belli firmalara peskeş çekilmesi Allah korkusu ve milli vicdanı olan hiç bir meclis üyesinin göz yumacağı bir konu değildir.

Son olarak şu mübarek Ramazan ayında tuttuğunuz oruçtan daha kıymetli olan kul hakkına riayet etmenizdir.

Saygılarımızla Millet İtttifakı adına…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir