tivi46

HABER

İYİ PARTİ DULKADİROĞLUN’DA VATANDAŞLARLA 18 MART ŞEHİTLERİNİ YAAD ETTİ!

2 min read

İyi Parti Dulkadiroğlu İlçe teşkilatı, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümü münasebetiyle bir etkinlik düzenledi.

Düzenlenen anma programında Vatandaşlara Şeker, Çikolata ve Gofret ikram edildi.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Programda açıklamalarda bulunan İYİ Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Fatih Öztürk, “Çanakkale Zaferi, Dünya Tarihini Kökünden Değiştirmiş Bir Zaferdir” dedi.

Başkan Öztürk; ”Bugün Türk Tarihine Altın Harflerle Yazılan Çanakkale Zaferinin 106. YIL Dönümü.
Kutsal Vatan Toprağı İçin Canlarını Hiç Çekinmeden Feda Eden Azi Şehitleriminin Şehitler Gününü İdrak Etmenin Büyük Onuru İçindeyiz.
Türk Miletininin Elde Ettiği Bu Zafer Sadece Kazanılmış Bir Savaş Değil Etkileri Ve Sonuçlarıyla Dünya Tarihinin Kökünden Değiştirmiş Bir Zaferdir.
Bizler Bilmeliyiz Ki Bu Zafer Türk Milletinin Anadolu’daki Varlığının Devamını Sağlamış Bugün ki Özgür Türk Cumhuriyeti’nin Temelini Oluşturmuştur.
Çanakkale Savaşları Maneviyatı Maddiyatı Yendiği Yer Olma Özelliği İle de Dünya Tarihi Üzerinde Çok Etkili Olmuştur. Avrupalılar Tarafından Sömürülen Ülkelerin Bağımsızlık Fikrilerinin Kuvvetlenmesine Dünya Düşünce Yapının Değişimesine Etken Olmuştur.
Gazi Mustafa Kemal’in Çanakkale Savaşlarında Özellikle Askerleri İle Verdiği Cesur Mücadele Seyit Onbaşının Tek Başına 276 Ton Top Mermisini Sırtında Taşıması Kahramanca Mücadeleye Verilebilecek Sayısız Örnekten Bir Kaçıdır. Çanakkale Savaşını Benzersiz Kılan İşgalci Devletlerin Dönemin En Muazzam Donanmasına Sahip Olması Yanında Gökten Yağmur Gibi Yağan Mermi Altında Cansiperhane Vatanını Savunan Türk Askerlerinin Mücadelesidir.
Çanakkale’yi Çanakkale Yapan Cepheye Gönderdiği Oğluna ”Ya Şehit Ol, Ya Gazi” Diyebilen Vatan Toprağını Evladından Aziz Bilen Kahraman Türk Kadınları Anneleridir. Kutsal Vatan Toprağını Bize Canı Pahasına Armağan Eden Milletimizin Varlığının Ve Birliğinin Ölümsüz Sembolleri Aziz Şehitlerimizi Rahmetle ve Minnetle Anıyoruz. Son Olarak da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Dediği Gibi ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene!” dedi

Daha sonra açıklamalarda bulunan İYİ Parti Dulkadiroğlu İlçe Gençlik Politikaları Başkanı Mehmet Kenger ise;
“Düşmanda imkân vardı, Mehmetçikte iman. İşte buydu, Çanakkale’yi geçilmez kılan…” Canını vatana siper etmiş, cesaretiyle destan yazmış tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz…


İYİ Parti Dulkadiroğlu Kadın Politikaları Başkanı Hacer Kahveci ise; ” Yoktu ekmeği aşı. Yoktu toprağı taşı Çanakkale’yi taşımıştı sırtında. Mangal yürekli bir on başı.. Çanakkale Zaferimizin 106. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Seyit Onbaşı ve Çanakkale Geçilmez Diyen tüm şehitleri rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir