EnflasyonTümkiadCanlı YayınOnikişubatMuhammet EliaçıkDulkadiroğluTivi46Halkın Kanalı
DOLAR
18,5200
EURO
17,7977
ALTIN
978,69
BIST
3.213,27

GELECEK PARTİSİNDE DEPREM… ALİ AKKURT “BU SON DAMLAYDI” DİYEREK İSTİFA ETTİ.

GELECEK PARTİSİNDE DEPREM… ALİ AKKURT “BU SON DAMLAYDI” DİYEREK İSTİFA ETTİ.
28.04.2022 15:05
A+
A-

Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığı yönetiminde bulunan Ali Akkurt, Ahmet Davuoğlu’nun genel başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcılığından “Bu Son Damlaydı” diyerek istifa ettiğini açıkladı.

Aylardır Gelecek Partisi’nin kuruluş ilke ve değerlerini, program ve tüzüğünü, yönetim felsefesi ve uygulamalar dışında hareket edildiğini vurgulayan Akkurt, “il başkanı sayın muharrem çevik görevini yerine getirmediğini gördüm disiplin liyakat ve teşkilatcılık olmadığını gördüm” dedi.

Yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;

“Ben Ali Akkurt 2019 yerel seçimlerinde Onikişubat ilçesinde Bağımsız Belediye Başkan adaylığımla Kahramanmaraş şehrinde bulunan metropol ilçesi olan Onikişubat da halkın teveccuhu ile karşılaştım ve bana oy veren ya da vermeyen tüm halkı kucaklayıp dertleri ile dertleşmek sorunlarını dinleyip çözümler oluşturmak için 2019 yılının 29 mayısında bana inanan ve yanımda olan bir grup arkadaş ile KAR-DER derneğini kurdum ve kısa bir zamanda büyük başarılar yakaladım.

2020 yılında Ankara’da Gelecek Partisi Genel Başkan’ı Sayın Ahmet Davutoğlu’nu ziyarete gittim. Şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı için şehrimize davet ettim. Gelecek partisinin temiz ve şeffaf siyaset söyleşi ile siyaset yaptığını düşünerek Kahramanmaraş İl Teşkilatının kurulumunda adımlar attım. Parti içindeki arkadaşlarımızla sürekli görüşmeler yaparak 5 eylül 2021 tarihinde Kahramanmaraş İl Başkanı Sayın Muharrem Çevik’in daveti üzerine geleek partisi üyeliğini başlattım. İl Başkan Yardımcısı görevini taktim ettiğini söylemesi üzerine partinin üyelik çalışmalarına çok büyük bir katkı sağlayarak Kahramanmaraş ilinde büyük çalışmalar yaptım. Görevimi il başkan yardımcısı gibi yaparken biliyordum ki kongre olmadan görev verilmez. Maalesef kongre olmadığı gibi parti içindeki birkaç tatsız olaylar neticisinde il başkanı sayın Muharrem Çevik görevini yerine getirmediğini gördüm. Disiplin liyakat ve teşkilatcılık olmadığını gördüm. Adımın bir değer kaybettiğini söyleyen danışmanım Adnan Bayraktar ‘bu duruma sessiz kalmamalıyız’ diyerek bana telefon açtı. Yine ben ‘bekleyelim’ dedim. İl başkanı bu yanlışı durduracak dedim.

Bu olaylar sonrası 24 Nisan 2022 tarihinde kurucusu olduğum KAR-DER derneği olarak Kahramanmaraş ili siyasi parti başkanlıklarını iftar programı düzenleyerek bir araya getirdim. Gelecek Partisi İletişim Başkanı Kenan Çevik bu iftar programında çekilmiş iki fotoğrafı alarak gelecek partisi il başkanlığı sayfasında paylaşarak “Parti adına il başkan yardımcısı ali akkurt un iftar programına katıldık’’ diye paylaşım yapması ile bir yanlış anlaşılma olduğunu hatırlatan danışmanım Adnan Bayraktar konuyu bana söyleyerek benim müsadem ile yanlıştan dönülmesi için Kenan Çevik’i arayarak uyarması ile yanlıştan dönülmediği gibi şahsıma olan kirli ve karalama yorumlara sessiz kalan İl Başkanı bu duruma göz yummuştur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.