EnflasyonTümkiadCanlı YayınOnikişubatMuhammet EliaçıkDulkadiroğluTivi46Halkın Kanalı
DOLAR
18,6386
EURO
19,4877
ALTIN
1.067,48
BIST
4.977,64

Durun daha bitmedi! Ayçiçek yağında fiyatlar daha da artacak

Durun daha bitmedi! Ayçiçek yağında fiyatlar daha da artacak
ae7085f1-3251-4141-848a-cfe2f056bfbf.jpg

Ayçiçek yağı fiyatlarındaki gelişmeler yaşanan gelişmeler endişe verici. Ayçiçek yağı fiyatları LMC International tarafından değerlendirildi. Şirkete göre, ayçiçek yağı fiyatı daha da artacak.

Durun daha bitmedi! Ayçiçek yağında fiyatlar daha da artacak

Rusya-Ukrayna savaşı ile ayçiçek yağı fiyatı yükseldi. Türkiye’de ayçiçek yağı taşıyan onlarca geminin geçişine izin verilmedi. İç piyasada yüksek satış yapan ayçiçek yağının fiyatı gelen son haberlerle yükseldi. Ayçiçek yağı stoklarında 1-1,5 ay kaldığı haberinden sonra vatandaşlar, market rafları dahil 5 litre ayçiçek yağı almak için akın etti. Genelde 15 gün içinde satılan ayçiçek yağı birkaç saatte tükendi. Raflara yönelen vatandaşlar 5 litre ayçiçek yağı bulamadı. 5 litre ayçiçek yağının fiyatı markasına ve pazarına göre 130 TL’nin üzerindedir.Tarım Bakanı’ndan son dakika ayçiçek yağı açıklaması

AYÇİÇEK YAĞI İÇİN KORKUTAN UYARI: DAHA DA ARTACAK

Ayçiçek yağı fiyatları için korkutan değerlendirme küresel danışmanlık şirketi LMC International’dan geldi. Ayçiçek yağı fiyatı için Ukrayna’daki duruma işaret eden LMC International, ayçiçek yağı fiyatları artmaya devam edecek.

LMC International Yönetim Kurulu Başkanı James Fry, “Eğer Ukrayna’daki durumu tersine çevirecek bir şey olmazsa fiyatlardaki risk priminde düşüş görülmesi zor gibi görünüyor. Samimiyetle yılın ikinci yarısında Kremlin’dekilerin aklının başına geleceğini umuyorum.” dedi.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.