EnflasyonTümkiadCanlı YayınOnikişubatMuhammet EliaçıkDulkadiroğluTivi46Halkın Kanalı
DOLAR
18,6403
EURO
19,5286
ALTIN
1.062,29
BIST
4.961,23

DEVLET BAHÇELİ’DE KDV İNDİRİMİNE DEĞİNDİ

DEVLET BAHÇELİ’DE  KDV İNDİRİMİNE DEĞİNDİ
ae7085f1-3251-4141-848a-cfe2f056bfbf.jpg
16.02.2022 15:47
A+
A-

MHP lideri Devlet Bahçeli grup toplantısında konuşma yaptı. KDV indirimlerine, Ukrayna-Rusya gerilimine ve Millet İttifakı buluşmasına değindi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. Temel gıdada KDV’nin yüzde 1’e indirilmesiyle ilgili Bahçeli, ‘Temel gıdada yüzde 8’lik KDV, yüzde 1’e çekilmiştir. Dünden itibaren temel gıdaların fiyatları yüzde 7 ucuzlamıştır. Alınan bu önemli karar inanıyorum ki vatandaşlarımıza nefes aldıracaktır’ dedi. 6 muhalefet liderinin toplantısına ilişkin ise Bahçeli, ‘Masa dikdörtgen olsa 4 ayağı olurdu ama yuvarlak olunca ayak bir, o da gizli ayak. O da HDP. Şu hale bakın! 6’lı ganyan, HDP ve Avrupa Konseyi, ABD, AB. Bunların normlarına kalacakmış.’ ifadelerine yer verdi.

MHP lideri Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle; Düğüm içindeki düğümleri çöze çöze, karanlık içine gizlenmiş aydınlıkları çıkara çıkara heyecanımıza heyecan katıyoruz. Buna da kesinlikle devam edeceğiz. MHP, teşkilat kapasitesi ile, tutarlılığı ile gıpta edilecek bir mertebededir.

Ne kadar geriye bakarsak o kadar uzak geleceğimizi görmemizin her zaman idrakinde olduk. MHP bir millet eseri, bir tarih esenliğiyle, bir inanç esintisidir. Dışımız milletle içimiz hamdolsun Allah ile beraberdir. İlkemize taviz vermeden yolumuzda ilerliyoruz. Hızımıza hız, gücümüze güç, heyecanımıza heyecan katıyoruz. Buna da kesinlikle devam edeceğiz. MHP şükürler olsun ki gıpta edilecek bir seviyededir. MHP A’dan Z’ye çelik gibidir, gelişmelerin önündedir. Kalpleri Türkiye sevdası ile çarpan geleceğini albayrak altında gören her kardeşimi bağrıma basıyor, hasretle selamlıyor, cenabı Allah’a emanet ediyorum.

UKRAYNA-RUSYA GERİLİMİ

ABD’den Avrupa’ya alarm zilleri şiddetle çalmaktadır. Korkunç senaryolar havada uçuşmaktadır. Bu iki ülkenin sıcak bir çatışmaya girmesi büyük bir risk ve tehlikedir. Bu tip vahşete, böyle bir cinayete hiçbir ülke kalkışmamalıdır. 

Rusya Dışişleri Bakanı’nın ‘Müzakereler için ışık görüyoruz’ açıklaması önemlidir. Muhatap devlet veya hükümet başkanlarının gün aşırı görüşmeleri, liderlerin telefon diplomasileri, biri biterken diğeri başlayan görüşmeler beklenen yumuşamayı sağlayamamıştır.

Rusya-Ukrayna kutuplaşması yalnızca bu iki ülkenin sorunu olmaktan çıkmış, dünyanın bir numaralı gündemi haline gelmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı’nın arabuluculuk dönemi değerlidir ve bölge barışına hizmettir. Rusya ile Ukrayna arasında çıkacak savaşta en fazla badire ile karşılaşacak ülkeler arasında Türkiye başta yer almaktadır. Çıkacak savaşta en fazla Türkiye mağdur olacaktır. Putin’in arabuluculuk hevesine kapılan Macron’u 4.5 metrelik masanın ucuna oturtması manidar bulunmuştur. Biden’ın, Rusya işgal ederse Almanya ile birlikte müdahale ederiz açıklaması, Polonya’ya askeri birlik göndermesi, silah yüklü 14’üncü uçağı indirmesi gerilimi diri tutan marazi adımlardır. Ortamı geren ABD, Kiev Büyükelçiliği’ni boşaltmanın yanı sıra vatandaşlarını Ukrayna’dan ayrılmaya çağırmıştır. Ukrayna’da süre gelen panik havasının sürdürülmesi sistematik şekilde ilerletilmektedir.

Temennimiz Rusya ile Ukrayna’nın silahlardan elini çekmesidir. Rusya’nın Belarus’taki askeri tatbikatları, Ukrayna sınırındaki devasa askeri varlığı akıllara her türlü kötü senaryoyu getirmektedir. Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne saygı gösterilmeli, Kırım’ın ilhakından vazgeçilmelidir. Kafkasya’daki bir savaşın kazananı olmayacaktır. Her ülkenin hanesine kayıplar az ya da çok yazılacaktır. MHP, bu sıkıntılı günlerde devletimizin ve hükümetimizin sonuna kadar yanındadır. 

TEMEL GIDADA KDV İNDİRİMİ

Ekmeğin karneye bağlandığı karanlık dönemler milli hafızalardan henüz çıkmamıştır. Fırsat düşkünleri para kazanmanın ayıbıyla lekelenmişlerdir. Bugün döviz kuru artınca fiyat etiketlerini kabartanlar, döviz kuru indiğinde aynı iradeyi göstermemişlerdir. Bu nedenle, ekonomik özgürlüğün yanında ekonomik ahlak, adalet, güvenlik ve eşitlik kuramsal bir özlemden çıkıp millet hayatına nüfuz etmek durumundadır. Fırsatçılara göz açtırılmamalıdır. 12 Şubat’ta Cumhurbaşkanımız yeni kararları duyurmuştur. Buna göre temel gıdada yüzde 8’lik KDV, yüzde 1’e çekilmiştir. Dünden itibaren temel gıdaların fiyatları yüzde 7 ucuzlamıştır. Alınan bu önemli karar inanıyorum ki vatandaşlarımıza nefes aldıracaktır. Devlet üzerine düşeni yapmış sorumluluk sırası ekonomik aktörlere gelmiştir. Vakit erdemli hareket etme vaktidir. Enflasyonla savaş geniş katılımla icra edilmelidir. Bu canavarın kafasının ezilmesi milletimizin temel arzusudur. Bize göre makul sızlanmalara, meşru yakınmalara, haklı taleplere şüphesiz kulak verilmelidir.

ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ FATURALARINDAKİ ARTIŞ

Elektrik ve doğal gaz fiyatlarının yıkıcı artışlarının önüne geçmek zorundayız. Hükümetin çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Milletimiz neyden şikayet ediyorsa onun karşısında yerimizi alacağız. Yüreğimiz milletle beraberdir. Son günlerde elektrik faturalarındaki yüksek tutarlar vatandaşlarımızı bildiğimiz üzere çok fazla rahatsız etmiş, sanayi tesislerimiz, kuruluşlarımız da bu rahatsızlığa ortak olmuşlardır. Elektriği satan dağıtım şirketleri olmayıp görevli tedarik şirketleridir. CHP yönetiminin iddia ve ithamları asılsızdır, cahilcedir. Görevli tedarik şirketlerinin tarifeleri EPDK tarafından belirlenmektedir. Bu kurum, tarife düzenlemesini yeni baştan ele almalıdır. Elektrik piyasasında uygulanan tarife yapısı gereğince işletme harcamalarının EPDK tarafından o yıl harcama tutarı altında kalması durumunda dağıtım şirketi kar, üzerinde kalması halinde zarar etmektedir. Bundan dolayı özel şirketler karlılık artırmak için yan yollara tevessül etmektedir.

Bakımların zamanında yapılmaması, arızalara belli bir gün geçmeden müdahale edilmemesi gözümüze çarpan bazı aksaklıklardır. Isparta’da yaşanan kesintilerin asıl sebepleri burada aranmalıdır. Bize göre denetim yetkisi tekraren TEDAŞ’a verilmelidir. Dağıtım şirketlerinin içinin boşaltılmasına müsaade edilmemelidir. Elektrik dağıtımının devlet eliyle yapılması, vergi yükünün azaltılması sorunları hafifletecektir. Elektriğin üretiminden dağıtımına kadar her aşama hukuk sınırları içinde vatandaşımızın refahı gözetilerek takip edilmelidir. CHP Genel Başkanı’nı faturayı ödemezse sonucu bellidir, elektriği derhal kesilmelidir. HDP’nin öncelikle destek vermesi, kaotik ittifak anlayışını bir kez daha somutlaştırmıştır. Kılıçdaroğlu’nun ‘fatura ödemem’ çıkışı protesto değil, provokasyondur.

6 MUHALEFET LİDERİNİN TOPLANTISI

Cumhurbaşkanı adayları yok, geleceğe dair en ufak hazırlıkları yok. Günlerce bir masa etrafında nasıl konuşlanacaklarını tartıştılar. Sonunda da 12 Şubat akşamını 6 sandalyeli masa çerçevesinde, 6+1 formatında buluştular. Yeni bir şey söylemekten mahrumiyetlerinin ileri düzeyde olduğu bir kez daha anlaşılmıştır. Eskiye dönme niyeti reforma değil, restorasyon çabasıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Cumhuriyet’in 3. evresinin cümle kapısıdır. Zillet ittifakı havlu atmıştır, boş yere zaman tüketmiştir.

Bu kara kalem çizilmiş bir şey. Burada 6 yuvarlak masa, tında HDP, onun ayaklarının altında Avrupa Konseyi ve ABD var. Masa dikdörtgen olsa 4 ayağı olurdu ama yuvarlak olunca ayak bir, o da gizli ayak. O da HDP. Şu hale bakın! 6’lı ganyan, HDP ve Avrupa Konseyi, ABD, AB. Bunların normlarına kalacakmış. Birleştikleri yer HDP, kullandıkları yer altılı ganyan. Bizim için tek geçerli norm, Türkiye normudur. Herkesin kendini eşit gördüğü, demokratik bir Türkiye’yi kurmak istiyorlarmış. Bunu külahıma anlatsınlar. Ülkemizde yaşayan herkes eşit ve özgür vatandaştır. Türkiye’de eşitliğin ihmal edildiği ne zaman görülmüştür? Güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili mutabakat metnini de 28 Şubat’ta açıklayacaklarmış. 28 Şubat’a gün vermeleri elbette tesadüfi değildir. Bu ittifak içten içe çürümüş, çözülmüş ve çökmüştür. HDP’li bir eşbaşkan ortaklarını uyarmıştır. Zillet ittifakı PKK, FETÖ, husumet, çıkar, nifak ittifakıdır. Türkiye düşmanları ve HDP’nin gözetimi altındadMillete sevdamız, Türkiye’ye bağlılığımız tarihi bir emanet, bir fedakarlık numunesi, bir vatan ve devlet mütefasıdır. Bunların 6’sını toplasanız 1 etmez. Bizim duruşumuz Dünya’ya en büyük cevaptır. Zillet İttifakı bölücü ittifakıdır, PKK itttifakıdır, çıkar ittifakıdır. Türkiye düşmanları ve HDP’nin gözetimi ve denetimi altındadır. Bizim masamız yuvarlak değil, köşelidir. Bunların altısını toplasanız bir etmez. Bizim Cumhur durumuşumuz dünyaya bedeldir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.