tivi46

HABER

CHP’Lİ ALİ ÖZTUNÇ ÇAĞLAYANCERİT’TEKİ OKUL SORUNUNU MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

1 min read
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Çağlayancerit'te bulunan ve yeniden yapılmak üzere yıkılan Düzbağ Yeşiloba İlkokul ve Ortaokulunun akıbetini meclis gündemine taşıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Çağlayancerit’te bulunan ve yeniden yapılmak üzere yıkılan Düzbağ Yeşiloba İlkokul ve Ortaokulunun akıbetini meclis gündemine taşıdı.

Yıkım sonrası ortada bırakılan projesindeki belirsizliklerin sonlandırılması, öğrenci ve ailelerin mağduriyetinin giderilerek okulun yeniden inşasına biran önce başlanması için, konuyu Ankara’ya getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, TBMM gündemine taşıdı. 

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Öztunç, Bakan Ziya Selçuk’a “Bu öğrencilerin akıbeti ne olacak” sorusunu yöneltti.

Öztunç: “Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit İlçesinde bulunan Düzbağ İlkokul ve Ortaokulu, yeniden yapılmak üzere yıkıldı. Ancak aradan geçen zamana rağmen okulun yeniden yapımına başlanmadı.  Okulların gelecek yıl faaliyete geçip geçemeyeceğine dair bir bilgi kamuoyuyla paylaşılmazken, büyük mağduriyet yaşayan öğrenci ve ailelerin sessizlik karşısında endişeleri artmış durumda.” Dedi.

Öztunç’un Bakan Selçuk’tan yanıt beklediği sorular şöyle;

–    Yıkılan Düzbağ Yeşiloba İlk ve ortaokulunun yapımına ne zaman başlanacaktır? 

–    Bu okullar 2021-2022 eğitim öğretim yılına yetişebilecek midir?

–    Bu okullar eğer 2021-2022 öğretim yılına yetişmeyecek ise buradaki öğrencilerin akıbeti konusunda ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir