tivi46

HABER

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖZTUNÇ: ÇELİKLER’E VERİLEN 1,5 MİLYARLIK TEŞVİK MİLLETE İHANETTİR!

1 min read

Öztunç; “Çelikler Holding’e 1,5 Milyarlık Teşvik Millete İhanettir”
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Afşin-Elbistan Termik Santrali sahibi Çelikler Holding’e 1,5 Milyar Liralık teşvik vermek bu millete ihanettir.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Afşin Elbistan Termik Santrali ile ilgili çok sert bir açıklama yaptı.

Öztunç, “Elbistan ve Afşin Termik Santrali’ne 1100 kilometre uzaklıktaki Soma’dan kömür gererek birilerinin zengin edilmeye çalışıldığını da ileri süren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “AKP hükümetinin, ağacın yeşiline alerjisi, doların yeşiline karşı bir sevgisi var. Santrali işleten Çelikler Holding aldığı teşviklerle derhal filtreleri takmalı, bu süreçte de insanlara zehir solumayı durdurmalıdır. AKP hükümeti, yasa gereği filtre takmayan santral işletmecisine ceza vermesi gerekirken, teşvik verdi. Ama, teşviki alıp filtreyi takmadılar. Santralin bacalarına filtre takılmadan bu firmaya bir kez daha hem de yaklaşık 1,5 milyar TL’lik teşvik vermek, Kahramanmaraş halkına ihanettir, millete ihanettir”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir