tivi46

HABER

CHP, ALİ ÖZTUNÇ ÖNDERLİĞİNDE SU ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURDU!

1 min read

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan yardımcılığı bünyesinde Su Araştırmaları Komisyonu kurduklarını duyurdu.

Su Araştırmaları Komisyonunu başta kuraklık, kirlilik ve yanlış su yönetiminden kaynaklı sorunlar olmak üzere su güvenliği ve stresine dair bilgi toplamak, araştırma yapmak, tedbirler geliştirmek ve önerilerde bulunmak amacıyla kurduklarını aktaran Milletvekili Öztunç: “Ülkemizdeki 25 havza içerisinden seçeceğimiz belirli havzalarda saha incelemeleri ve arama toplantıları yaparak, yurttaşlar ve sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmeyi, sorunu kaynağında araştırmayı planlıyoruz” dedi. 

Su kanunu çalışmalarına temel olacak

Halen bir Su Kanununun olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu vurgulayan Öztunç: “Komisyon çalışmalarımız kapsamında, bilim insanları ve meslek odalarıyla da iletişim halinde olacağız. Sorun tespit ve çözümü kadar, emsal olarak kabul edip kalıcı çözüm oluşturacak yasal altyapıları inşa etmek de önemli. Su Kanunu çalışmalarına temel olacak bir çalışma yürütmek istiyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Su Araştirmalari Komisyonu Üyeleri şöyle:

1.    Ali Öztunç – Genel Başkan Yardımcısı – Kahramanmaraş Milletvekili

2.    Müzeyyen Şevkin – Adana Milletvekili

3.    Kamil Oktay Sındır – İzmir Milletvekili

4.    Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu – Manisa Milletvekili

5.    Aysun Bankoğlu – Bartın Milletvekili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir