tivi46

HABER

BBP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PROF. DR. MAHMUT YARDIMCIOĞLU ”BU ZULME SESSİZ KALMAK GAYRETULLAHA DOKUNUR”

3 min read

İsrail’in dün Gazze’ye başlattığı hava saldırısı sonucu, kan gölüne dönen Filistin için bir açıklama da Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu’ndan geldi. Başta Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere İslam ülkelerini müdahale etmeye davet eden Yardımcıoğlu, ‘Bugün artık cihaddan başka yol kalmamıştır. Bugün Filistin ve Gazze’ye çıkarma yapılsın, yarına kalmamalı’ dedi.

Mescid-i Aksa kan ağlıyorken; tweet atarak gösterilerin tepkilerin yeterli olmayacağını ifade eden Yardımcıoğlu, Müslüman ülkelerin daha fazlasını yapmaları gerektiğini söyledi. İsrail’in “laftan değil güçten anlayacağını” dile getiren Yardımcıoğlu, “komutanı Muhammed olan bir ümmetin asla boyun eğmeyeceğini” kaydetti. Müslümanların kutsalına yapılan saldırıların kabul edilemeyeceğini ve bir an önce karşılık verilmesi gerektiğini aktaran Yardımcıoğlu, Müslüman ülkelere; “Yarın Ulu Hünkârın huzuruna çıktığımızda, Siyonistlere sapan taşıyla ders veren bir Filistinli çocuk kadar olamadık mı diyeceğiz?” sorusunu yöneltti.

“Bize güç ver, cihat meydanını pehlivansız bırakma Allah’ım!”

‎İslam devletlerine eylem çağrısında bulunan Yardımcıoğlu, şartların Türkiye’yi de tarihi misyonunu üstlenmeye zorladığını kaydeden Yardımcıoğlu, şu açıklamalarda bulundu: “Bugün durmak vakti değil, eyleme geçmek vaktidir. 8 milyonluk İsrail için 1,5 milyar Müslüman ebabil bekliyorsa; ebabiller gelse İsrail’i değil bizi taşlar. ‎ El Aksa meydanı yanıyor ve haydi hep birlikte haykıralım: Şartlar Türkiye’yi, tarihî misyonunu üstlenmeye zorluyor! Değmesin ma’bedimin göğsüne nâ-mahrem eli! Yakında o topluluk bozguna uğrayacak ve darmadağın olacaklar. Kudüs Mekke’dir, Kudüs Medine’dir, Seven Kudüs’ü sevsin, Doğmak isteyen Kudüs için doğsun, Yakın bakalım, kalbimizi! Biz yakınca söndüremeyeceksiniz! Kudüs için doğmaya da değer ölmeye de… 

Mirac’a çıkan peygamberin Kudüs’e sahip çıkamayan ümmeti… Size de selam olsun… Bugün artık cihaddan başka yol kalmamıştır. Açık ve Net… Kudüste, Mescid-i Aksa’ da Müslüman kardeşlerimiz, uçaklarla vurulacak biz de burada seyirci kalıyor isek, Allah’ın gazabı yakındır. 

Bugün Filistin’e ve Gazze’ye çıkartma yapılsın. Yarına kalmamalı ve bugünden harekete geçilmeli. Türk devleti bunun için savaşmayacaksa ne için savaşacak?”

“Bu zulme sessiz kalmak Gayretullaha dokunur!”

Düşmanın sesinin gür çıkmasının düşmanın gücünden değil, Hakka taraftar olanların zilletinden kaynaklandığını aktaran Yardımcıoğlu, şunları kaydetti: “Bizi bu zilletten kurtar. Bizi intikamına memur eyle. Bayrama yaklaştığımız şu günlerde mazlumları sevindir! Bizi de bu sevinç için vesileler kıl Allah’ım! Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ın “Çin’de kurulan ve Doğu Türkistanlıların tutulduğu toplama kamplarını destekliyoruz” açıklamalarını hatırlatan Yardımcıoğlu, son olarak şunları kaydetti: “Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, dünyanın öbür ucunda olan bir zulmü desteklerken bize aynı zilleti yaşatma Allah’ım… Rachel kadar olamayan Müslümanlar var maalesef içimizde… ‎Amerikan vatandaşı olduğu halde, ‘Zulüm bizdense, ben bizden değilim..’ diyerek Filistin davasına destek veriyordu. Rey Müslümanım diyenler; Rachel, hepinizden sizden daha yiğit bir insandı… Allah-u Ekber…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir