tivi46

HABER

BAŞKAN KILIÇ; “AVUKATLAR ADALET TERAZİSİNİN BİR AYAĞIDIR!”

1 min read

İYİ Parti Onikişubat İlçe Başkanı Avukat Doğan Murat Kılıç 5 Nisan Avukatlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Kılıç Mesajında; “

Avukat mahkemelerde olayın faili,fiili işleyeni değil bizzat bu fiilleri işleyen kişilerin temsilcileridir.Son Zamanlarda Avukatlarımıza karşı,avukatlar sanki olayın bizzat karşı tarafıymış gibi hareket edilip yaralanmasına hatta öldürülmesine sebep olan olaylar vuku bulmuştur,bu olaylar meslektaşlar olarak bizleri derinden üzmüştür.Halbuki biz Avukatlar tarafların sadece bir temsilcisi olup direk tarafı değilizdir.Avukatlar var olan bir hakkın yada gasp edilmeye çalışılan haklarınızın savunucuları,adalet terazisinin bir ayağı olan kamu çalışanlarıdır.Avukatlarımıza saldırı,hakaretlerin olmadığı yeni bir yıl diliyorum.

Görevimizi yaparken kimseye, ne müvekkile, ne hakime, hele ne iktidara tabiyiz. Bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. Fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. En kıdemsizin en kıdemliden veya isim yapmış olandan farkı yoktur. Avukatlar tarih boyu köle kullanmadılar ama hiçbir zaman efendileri de olmadı…

Bu düşünce ve anlayışa sahip olan tüm meslektaşlarımın Avukat gününü kutlar,tüm meslektaşlarımın yapmış oldukları görevin kutsallığı bilip o düşünce ve anlayışla mesleklerini icra etmelerini temenni ederim Avukat günümüz kutlu olsun….”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir