EnflasyonTümkiadCanlı YayınOnikişubatMuhammet EliaçıkDulkadiroğluGenç Cübbe Platformu
DOLAR
13,8250
EURO
15,6207
ALTIN
790,25
BIST
1.927
SON DAKİKA
TÜRKİYE VE YURTDIŞINA ŞİFA GÖNDERİYOR…
Kanalizasyon kazısında toprak kaydı: 1 işçi yaralandı
DOĞAN MURAT KILIÇ “YAHUU SİZ NASIL İNSANLARSINIZ”
KAR-DER BAŞKANI ENGELLİLER İLE İLGİLİ KUTLAMA MESAJI…
KASAPOĞLU KAHRAMANMARAŞ’TA
DURSUN NAR VE YÖNETİMİ, VALİ ÇOŞKUN’U ZİYARET ETTİLER…
Bakan Süleyman Soylu, Sunum Yaparken Gülüşen CHP’li Vekillere Sert Tepki…
İYİ Parti, Denizli Mitingindeki Kalabalık Meydanlara Sığmayarak Gündeme Bomba Gibi Düştü…
Mustafa DAĞLI’YA Yeni Görev
KASKİ’DEN AÇIKLAMA GELDİ…Son yıllarda genel olarak ülkemizi etkileyen yağış yetersizliği, ilimize düşen yağış miktarını da etkilemiş olup içmesuyu kaynaklarımızda; baraj, göl ve yeraltı sularımızda ciddi azalmalar meydana gelmiştir. Genel Müdürlüğümüz bu riskleri dikkate alarak, hemşerilerimizin içmesuyu sıkıntısı yaşamaması için gerekli önlemleri almıştır ve almaya devam etmektedir. Bu kapsamda kaynak sularımızın azalması neticesinde ilimizde herhangi bir içme suyu sorunu yaşanmaması için Ayvalı Barajından şehrimize ilave içme suyu verilmeye başlanmıştır. Ayvalı barajından ilave su temininde bir bulanıklık sorunu yaşanmıştır. Bu sorunun giderilmesine yönelik ekiplerimiz sahada yoğun çalışmalar yürütmektedir. Bilindiği gibi şebekelerimize verilen sular KASKİ Genel Müdürlüğü kontrol ekiplerinin dışında Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da sürekli takip edilmektedir. Genel Müdürlüğümüz yada ilgili resmi kurumlar dışında yapılan ve kamuoyunu yanıltıcı nitelikte olan haberlere itibar edilmemelidir.
TÜMÜNÜ GÖSTER →

AK Partili Ömer İleri: ‘Türkiye yoluna emin adımlarla ilerliyor’

AK Partili Ömer İleri: ‘Türkiye yoluna emin adımlarla ilerliyor’
01.11.2021 15:54
A+
A-

AK Partili Ömer İleri: ‘Türkiye yoluna emin adımlarla ilerliyor’

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Dr. Ömer İleri, bir dizi ziyaret ve incelemeler için Kahramanmaraş’a geldi
İlk olarak Teknokent’i ziyaret eden Başkan İleri, Avşar Mahallesi, Batı Çevre Yolu Bulvarı’nda incelemelerde bulunarak, 7. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı’nı gezdi. Başkan İleri ve beraberindeki heyet, daha sonra Kafum Fuar Alanı’nda ‘Net Konuşalım’ programına katıldı.


Kahramanmaraş Büyükşehir Beledi Başkanı Hayrettin Güngör ve AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel’i makamında ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Dr. Ömer İleri, Kahramanmaraş temasları hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu.
“Kahramanmaraş hakikaten kültür ve edebiyat alanında ön plana çıkan bir şehrimiz”
Kahramanmaraş ziyaretinin verimli geçtiğine değinen Ömer İleri, “Gerçekten çok verimli bir program yaptık. Öncelikle 7 Güzel Adam Müzemizi gezdik. Kahramanmaraş’ımızın edebiyat ve kültür alanında ne kadar önemli bir şehrimiz olduğunu tekrar beraberce gördük. Takiben Tekno Parkımızı ziyaret etti, onu takiben kitap fuarımıza giderek gençlerimizi bir araya geldik. Ve blok zincir teknolojisi üzerinde evet çok güzel verimli bir söyleşi yaptık. Kahramanmaraş hakikaten kültür ve edebiyat alanında ön plana çıkan bir şehrimiz, çok güzel bir şehrimiz. Ama sevinerek görüyoruz ki, teknoloji alanında da çok ciddi bir kıpırdama var, girişimler var” dedi.
“Türkiye yoluna emin adımlarla ilerliyor”
Açıklamasının devamında milli duruş vurgusu yapan Ömer İleri, “Teknoloji projeleri var, çok ciddi yatırım yapan yazılım firmaları var. Bunun hepsi tabi çok güzel gelişmeler. Şunu da eklemek istediğim bütün Türkiye’de asla benzer bir tabloyu görüyoruz. Türkiye hakikaten adeta içi içine sığmayan ve teknoloji alanında çok ciddi sıçrama yapmak üzere olan bir ülke görünümünde. Maalesef malum çeşitli gündem maddeleriyle siyasetin gündemini kaydıranlar, negatif bir portre çizmeye çalışanlar, milli bir duruş sergileyemeyenlerin mevcut olduğu bu durumda sevinerek görüyoruz ki, Anadolu’nun gündemi farklı, Türkiye’nin gündemi farklı. Türkiye yeniden büyük ve güçlü Türkiye olma yoluna emin adımlarla ilerliyor. Çeşitli çevreler ne yaparlarsa yapsınlar bizim bu görüşümüzü tabii ki durmayacak, yavaşlamayacak. Emin adımlarla Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu yürüyüşümüzü devam ettireceğiz. Türkiye sadece teknoloji alanda değil, kültürel alanda çok ciddi bir devinim içerisinde şuan. Sözgelimi 2 gün kadar önce AKM’nin açılışındaydık. Orada çok güzel bir tesisin çok güzel bir merkezin Türk Sanat ve kültür hayatına kazandırıldığına şahit olduk. Buradaki kitap fuarı da hakikaten çok cıvıl cıvıl, enerjik ve dinamik bir şeyi görüntü veriyor. 200 binden fazla ziyaretçisi olmuş bugüne kadar. Bu tabii ki, çok güzel bir rakam. İçeride büyüklü küçüklü, genç yaşlı, birçok okuyucuya hitabeden kitapların olduğunu gördük, yazarlarımızı gördük

. Gençlerimiz orada bütün kitap stantlarını gezerek ve bunlardan etkilenerek etkileşim içerisinde olarak kitapları seçiyorlardı bu da tabi ki çok güzel. Eminim ki, bunlar gelişerek devam edecek. Belediye başkanımızın liderliğinde daha farklı daha güzel daha geniş kapsamlı etkinliklerde görüyor olacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.


“Kahramanmaraş’ta gördüğümüz her firmanın dolu dolu anlatacak bir projesi var”
Kahramanmaraş’ta firmalarının projeleriyle önemli yatırımlar yaptığına dikkat çeken Başkan İleri, konuşmasının sonunda; “Kahramanmaraş’taki teknopark şuan tam ful dolu durumda, 50 tane firma var, içerisinde bu çok güzel. Hatta Teknokent alanını genişletmek, binasını genişletmek için fırsat kolluyor vaziyette, bu çok güzel bir gösterge. Anadolu her yanı böyle aslında ama Kahramanmaraş’ta gördüğümüz her firmanın dolu dolu anlatacak bir projesi var. Özellikle bazı firmalar insan kaynak noktasında ciddi yatırımlar yapıyor Kahramanmaraş’a. İstanbul’da belki Ankara da yapabileceği işi getirip Kahramanmaraş’ta yapan girişimcilerimiz var. Bu da Kahramanmaraş adına gerçekten çok ümit verici bir durum. Ben de inanıyorum ki, bu girişimler ve daha da kuvvetlenerek devam edecek.

Kahramanmaraş’ın bu alanda yolun açık olduğunu da düşünüyorum. Tekno Parkımızın yeni yapılanması idari yapısı gerçekten ümit verici bir durumda. Dediğim gibi rağbet de yüksek. İlerleyen süreçte daha güçlü ve daha önemli başarı hikayeleri beraberce görüyor olacağız diye düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.