EnflasyonTümkiadCanlı YayınOnikişubatMuhammet EliaçıkDulkadiroğluTivi46Halkın Kanalı
DOLAR
18,6408
EURO
19,6351
ALTIN
1.075,92
BIST
5.005,30

15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ
ae7085f1-3251-4141-848a-cfe2f056bfbf.jpg
16.07.2022 18:28
A+
A-

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, Valilik önünden Demokrasi Meydanına kadar “Milli Birlik Yürüyüşü” ile devam etti.

15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Demokrasi Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda, Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından şehitlerimiz için dualar edildi.

Demokrasi Nöbetine, Valimiz Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve ellerinde Türk bayraklarıyla çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Milletvekili Ahmet Özdemir, 15 Temmuz gecesi tüm dünya bu milletin devletine, demokrasisine ve bağımsızlığına nasıl sahip çıktığına bir kez daha şahit olduğunu belirterek, 15 Temmuz direnişinde tereddüt etmeden canını ortaya koyan şehitlerimizi rahmetle andıklarını gazilerimize de şükranlarını sunduklarını ifade ettiler.

15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Vali Coşkun ise “ Ay Yıldızlı Bayrağımızın altında sonsuza kadar bağımsız yaşamaya ant içmiş Türk Milleti istiklali ve istikbali uğruna canını ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmeyecektir. İçten ve dıştan birlik veberabirliğimizi bozmaya çalışanlara karşı 15 Temmuzda nasıl bir araya geldiysek bundan sonra da bu milli şuuru ortaya koyacağız.

Devletimizin tüm kurumları, silahlı kuvvetleri, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle; ülkemizin birlik ve beraberliğine, huzuruna, devletimizin bekasına kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verilen mücadeleden asla taviz verilmeyecektir. Milletimizin 15 Temmuz gecesi verdiği büyük kahramanlık destanı ise asla unutulmayacak ve daima yaşatılacaktır.” dedi.

Programda, vatandaşlarımız dev ekrandan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajını izledi.

Şair-Yazar Mehmet Ercan’ın şiir ve kahramanlık türküleri ile devam eden etkinlikler, Orhan Hakalmaz konseri ile devam etti.

15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Kuranı Kerim tilaveti ve kaside-ilahi dinletisinin yapıldığı programda 15 Temmuz Şehitler Sancak Koşusu sonucunda Ay Yıldızlı sancağımız Valimiz Ömer Faruk Coşkun’a takdim edildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma programı, tüm camilerde selaların okunması ve dualarla sona erdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.